2014 m. rugpjūčio 26 d., antradienis


Akrobatinės jogos savaitė Vilniuje!


Rugpjūčio 8-17 d. vykęs projektas (remiamas Erasmus+ programos) dalinasi sunokintais vaisiais. 10 dienų trukęs mokymų ciklas baigėsi, tad galime pasidžiaugti jo rezultatais. Į projektą atvyko dalyviai net iš 9 valstybių! Jų mokymais ir fizine būkle rūpinosi treneriai ir kineziterapeutai. Iš Italijos atvykęs treneris Jairo Sansone kasdien vedė jogos, lietuviai Toma ir Karolis – akrobatinės jogos, trenerė Ieva – teatro ir kūno judesio terapijos užsiėmimus. Kineziterapeutas Andrėjus Žardeckis visada buvo šalia ir teikė sveikatinimosi rekomendacijas.

Tradiciškai projektas prasidėjo nuo susipažinimo. Pirmą kartą atliekant akrobatinę jogą, kai kurie gali jaustis nepatogiai liesdamiesi prie kitų žmonių ar būdami liečiami, todėl pirmosios dienos tikslas –  „pralaužti ledus“ ir sušvelninti dalyvių asmeninę erdvę. Iš pradžių dalyviai pasidalijo savo lūkesčiais ir baimėmis, su kuriomis galima susidurti projekto metu. Tuo tikslu žaidėme susipažinimo bei pasitikėjimo žaidimus, o dienos kulminacija – firminių AcroYoga in a Tie marškinėlių išdalinimas. Komanda suburta, kas toliau?


Rugpjūčio 10-sios rytas prasidėjo apšilimu Bernardinų sode, o po to veiksmas persikėlė į  Gedimino prospekte vykstančią sporto dieną, labai dėkojame „Sveikam miestui“ už iniciatyvą sekmadienį paversti sporto švente. Mūsų buvo tiek daug, kad greitai sulaukėme aplinkinių dėmesio ir norinčių prisijungti smalsuolių. Popietę projekto dalyviai išvyko į Kernavę, kur vakaras pratęstas pristatant savo šalis ir stereotipus apie jas.


Rūgpjūčio 11-osios rytas – ir vėl treniruotės... Juokaujame! Buvo nuostabiai gražus rytas Kernavėje, kuris įkvėpė uoliai kibti į akrobatinės jogos subtilybes, o vakare laukė tarptautinis vakaras. Jo metu ragavome dalyvių šalių tradicinio maisto ir pristatinėjome savo kultūras. 

Rugpjūčio 12-oji pasitiko energinga muzika ir aerobikos treniruote. Po to vyko tai chi užsiėmimas, kurio metu mokėmės kovos, šokio ir meditacijos meno. Artėjant vakarui praktikavome teatro meną. Šią dieną apjungėme keletą skirtingų veiklų tam, kad projekto dalyviai į akrobatinę jogą galėtų įtraukti daugiau ekspresijos, teatro bei meditacijos judesių.

Nuoširdžiai dėkojame savo rėmėjams ir draugams, kurie padėjo įgyvendinti šį projektą: „Tichei“, kuri gaivino mus vandeniu; „Sveikam miestui“, kuris palaiko mūsų idėją ir suteikia galimybę dalyvauti renginiuose; savanoriams Ramintai Bozaitei, Daivai Kuginytei, Karoliui Dūdai, Andrėjui Žardeckiui, Austėjai Viederytei, Indrei Sizovaitei, Justei Šemėtaitei, Lauritai Žeimytei, Monikai Polikaitytei. Esame dėkingi perkustininkui Donatui Senkui, kuris pasirūpino, kad akrobatinę jogą lydėtų afrikietiškų būgnelių ritmai. Taip pat dėkojame garso dizaineriui, kompozitoriui ir atlikėjui Kristijonui Lučinskui, kurio muziką naudojome akrobatinės jogos užsiėmimų metu. 

Komentarų nėra :

Rašyti komentarą